Wychowawca wypoczynku

2.07.2024

OKZ Rybnik zaprasza na kurs wychowawcy wypoczynku.

Jeśli interesujesz się pracą z dziećmi i młodzieżą oraz chcesz podjąć się pracy na obozach, koloniach czy wakacjach, ten kurs jest właśnie dla CIEBIE!

Kurs ten jest obowiązkowy dla osób, które chcą podjąć pracę jako wychowawca wypoczynku i zapewnić bezpieczeństwo, dobre warunki i odpowiednią opiekę nad dziećmi i młodzieżą podczas wakacyjnego wypoczynku. Zapewni Ci niezbędną wiedzę i umiejętności do bezpiecznego i odpowiedzialnego pełnienia roli wychowawcy podczas wakacyjnego wypoczynku. Jest on również dobrym sposobem na zdobycie doświadczenia pracy z dziećmi i młodzieżą i otwiera drogę do kolejnych zatrudnień. 

O kursie:

Kurs wychowawcy wypoczynku to szkolenie teoretyczne, które przygotowuje osoby do pracy jako wychowawcy na obozach, koloniach, wakacjach, półkoloniach, czyli wszelkiego rodzaju programach wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży.

Obejmuje on szereg zagadnień związanych z pedagogiką, psychologią, organizacją czasu wolnego oraz bezpieczeństwem w czasie wypoczynku. Podczas kursu uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu przygotowania i organizacji programu wypoczynku, łączenia nauki i zabawy, komunikacji z dziećmi i młodzieżą oraz rozwiązywania problemów i konfliktów. Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa życia i zdrowia uczestników wypoczynku dobywają się pod nadzorem ratownika medycznego z użyciem fantomów do ćwiczeń oraz osobą uprawnioną do prowadzenia zajęć z zakresu ratownictwa medycznego.

Ukończenie kursu wychowawcy wypoczynku jest niezbędne, aby móc pracować jako wychowawca wypoczynku na obozach i koloniach dla dzieci i młodzieży. Kurs ten zapewnia nie tylko wiedzę, ale również certyfikat, który jest wymagany przez prawo.

Wymagania dla kandydata:

  • ukończone 18 lat,
  • wykształcenie co najmniej średnie,

Najważniejsze informacje:

  • Cena kursu: 450,00 zł.
  •  Ilość godzin: 36

Kurs kończy się egzaminami:

1. Egzamin z zakresu pierwszej pomocy,

2. Egzamin z zakresu wiedzy pracy wychowawczej

Zapisz się online

Informacje i kontakt:

Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Rybniku
ul. Klasztorna 14, 44-200 Rybnik

tel. 32 433 26 00
tel. kom. 607 886 553

e-mail: rybnik@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.rybnik.zdz.pl